MENU

Powiedzmy sobie szczerze o podstawowej rzeczy, czas przygotowań do Waszego ślubu, był okresem wyjątkowym i kosztował Was wiele poświęcenia w dopięciu wszystkiego na ostatni guzik. Rozpoczęliście przygotowania od wybrania idealnych usługodawców:
miejsca wesela;
– zespołu/bandu/DJ;
– fotografa ślubnego; filmowca ślubnego;
– fryzjera; barbera; makijażystki.
Następnie skupiliście się na z tym jak chcecie wyglądać, myślimy tutaj o wyborze odpowiednich kreacjach, sukni ślubnej, garnituru, oraz wszystkich dodatków. Głowiliście się nad zaproszeniami, dekoracjami, kwiatami, słodkim stołem, alkoholem
i wieloma, rzeczami które mogą sprawić, że Wasz ślub i wesele będzie wyjątkowe i niepowtarzalne.
Generalnie zastanawiacie się, czy to co zaplanowaliście, a potem zorganizowaliście będzie się podobać zaproszonym gościom i wpasuje się w Wasz styl. Te pytania bardzo często zaprzątają głowy naszych par młodych w dniu ślubu,
a my proponujemy zostawić je zdecydowanie na dzień przed ślubem!

Kochani, dzień ślubu jest bardzo wyjątkowy i abyście mogli czuć się komfortowo oraz przeżyć go w pełni – całym sobą, zaufajcie wszystkim tym, którym powierzyliście zadania.


Potraktujcie dzień Waszego ślubu jako niepowtarzalną, wyjątkową randkę.
Myślcie w tym czasie tylko o sobie i cieszcie się każdą chwilą! 

Detale ubioru Panny Młodej: srebrne buty do ślubu, kolczyki, jeansowa kurtka oraz bukiet z polnych kwiatów.

Kochana! To jest Wasz dzień, najważniejsi jesteście Wy! Zatroszcz się o to, by czuć się pięknie i wyjątkowo. Otaczaj wszystkich wokoło cudownym uśmiechem!
Gwarantować to będzie, że na każdym ujęciu czy to filmowym, czy fotograficznym będziesz wyglądała cudownie,
a wykonane zdjęcia po czasie odrodzą w Tobie pamięć przeżytych emocji.

Portret panny młodej w sukni w stylu boho, ze zwiewnymi ramiączkami wykonanymi z tiulu. Suknia jest bardzo delikatna. Na szyi panny młodej wisi naszyjnik z gołabkiem.

Podejdź do momentu swoich przygotowań w wyjątkowy sposób.
Zrób dla siebie prezent: na wszystko daj sobie czas! Unikniesz w ten sposób pośpiechu,
który jest początkiem tego, abyś zaczęła się stresować. Jeśli będziesz zrelaksowana,
a otaczać Cię będą najbliższe Twemu sercu osoby, uśmiech nie będzie schodził Ci
z twarzy, a każda przeżyta w dniu ślubu chwila będzie jedną z piękniejszych!  PRZYGOTOWANIA ROZPOCZNIJ WCZEŚNIE   …

Uwaga!
Nie wyskakuj z łóżka jak szalona: „Bo przecież jest tyle rzeczy do zrobienia!”
Wstań, rozciągnij się przez parę minut… podejdź do lustra i przede wszystkim UŚMIECHNIJ SIĘ do samej siebie!
Przygotuj to, co najbardziej lubisz do picia: aromatyczne cappuccino, czarna bądź zielona herbatę – nie ma znaczenia. Zacznij po prostu cieszyć się tym dniem! Usiądź i przez parę chwil, pomyśl  o swoim narzeczonym, o Was, o Waszych wspólnych podróżach i wszystkich radosnych momentach.
Podaruj sobie z rana czas tylko dla siebie! : )
Za moment przecież już się zacznie…

zdjęcie panny młodej siedzącej na krześle, ze złożonymi rękami, przed brązowym pianinem  i biblioteczką.

FRYZURA I MAKIJAŻ 


Jeśli planujesz osobiście odwiedzić salon fryzjerski, oraz makijażystkę nie zapomnij dodać do czasu wykonywania usługi czasu przejazdu. Średni czas wykonywania upięć oraz makijażu to około 60 min na każdą czynność.

Dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie przyjazdu makijażystki w miejsce przygotowań, ponieważ oszczędzasz w ten sposób czas poświęcony na przejazdy. Pamiętaj jednak, że często makijażystki zgadzają się na dojazd tylko w momencie, kiedy zorganizujesz więcej kobiet chętnych na ich usługę. Ale co jeśli Twoja ulubiona makijażystka przyjmuje tylko w swoim studio? Koniecznie jedź do niej! Idealny, trwały makijaż to podstawa! Dobrze widzimy jak trwale wykonanych jest większość makijaży na twarzach naszych Panien Młodych, lecz zdarza się, że nasze klientki bez wcześniejszego makijażu próbnego decydują się na daną makijażystkę. To zdecydowanie nie jest dobry pomysł!!! Każda z nas ma inny rodzaj cery i inne kosmetyki lepiej scalają się z naszą skórą, dlatego KONIECZNIE idź na makijaż próbny.
Zrób to dla lepszego samopoczucia,  własnego komfortu, oraz większej pewności siebie w dniu ślubu!
Po prostu czuj się pięknie!

Przemyśl również w co będziesz ubrana w momencie wykonywania fryzury i makijażu ślubnego. Warto ubrać się w rozpinaną koszulę, czy sukienkę z dekoltem, abyś w momencie przebierania się w suknię ślubną nie uszkodziła gotowej fryzury oraz  pięknego makijażu. 

MIEJSCE PRZYGOTOWAŃ

Czy ma to być dom rodzinny? Czy mieszkanie? Czy może pokój hotelowy? A gdyby tak przygotowania zrobić w ogrodzie, czy sadzie? Zastanawiasz się, które z miejsc jest najlepsze na przygotowanie się do Waszego ślubu? Jakie miejsce wybrać, aby dobrze wyglądało na zdjęciach i filmie? Bardzo trudno jest odpowiedzieć na te pytanie, ponieważ dla nas miejsce tworzą ludzie. Oczywiście idealnie jest znaleść się w dużym, przestronnym pokoju, bardzo gustownie urządzonym, w którym będziemy mogli zarówno pozwolić sobie na ograniczenie dostępu światła
i stworzenie ciemnych klimatycznych zdjęć,
jak i będziemy mieli duże, jasne, czyste przestrzenie. Z punku widzenia fotografa czy filmowca, takie miejsce jest idealne ponieważ pozwala nam stworzyć kadry jakie chcemy, a nie te które jesteśmy zmuszeni zrobić, gdyż nie ma się gdzie poruszyć 😉

Stąd podpowiadamy Wam parę wskazówek jak najlepiej wybrać miejsce do przygotowań, z pośród miejsc którymi dysponujecie. Jeśli ma to być dom rodzinny wybież najbardziej przestronny pokój. Oczyść przestrzeń z pamiątkowych maskotek, laurek, bibelotów – takie kolorowe przedmioty bardzo kontrastowo wyglądają w towarzystwie jasnej sukni ślubnej i odciągają uwagę od mocnych punktów zdjęcia.
Jeśli zdecydujecie się na pokój hotelowy, przed weselem dowiedz się jaki to będzie pokój i czy będzie on współgrał
z Waszym gustem. Dobrze wiecie, że hotele dysponują pokojami o różnym wystroju wnętrz.
Jeśli wybierzesz miejsce na łonie natury  np. w ogrodzie, pobliskim lesie, sadzie, czy stodole, koniecznie podejdź tam dzień wcześniej. Nawet sugerujemy zrobić to z samego rana w dniu ślubu, aby zobaczyć czy pogoda albo „natura” nie spłatała Wam figli w postaci nieplanowanego błotka, gałęzi, czy nieproszonych gości 😉 


PAMIĘTAJCIE! OTOCZCIE SIĘ TYMI, KTÓRYCH KOCHACIE!


Przez lata doświadczenia pracy z parami młodymi, wyciągamy wniosek, że to ludzie tworzą miejsce, atmosferę i to jak się czujemy. Nasi najbliżsi sprawiają, że zapominamy o całym świecie, czujemy się swobodnie i po prostu dobrze! Dlatego też jednym z czynników, który pozwala na zapomnienie o stresie w dniu ślubu, jest otoczenie się swoimi przyjaciółmi i serdeczną rodziną. Wtedy jesteś weselsza, a my jako fotografowie i filmowcy ślubni mamy idealny materiał do tego, żeby stworzyć piękne ujęcia : )

MOMENT PRZYGOTOWAŃ

Tak jak już napisaliśmy, zaproś na ten czas swoje przyjaciółki, siostry, szwagierki itd. Wszystkie te kobiety, które są bliskie Twojemu sercu i wiesz, że będziesz mogła liczyć na ich uśmiech oraz dobre słowo. Zakup przekąski, otwórzcie szampana lub dobre wino i cieszcie się chwilą! Nie mamy tutaj na myśli odgrywanych scen. Naturalność według nas jest najważniejsza i przede wszystkim szczera!!! To ona przyświeca nam                        w momencie naszej pracy 🙂 Dlatego, jeśli bardziej preferujesz przygotowania w towarzystwie np. samej mamy, to wybierz tą opcję.  Zaplanuj ten czas tak, abyś czuła się zaopiekowana. Fantastycznie wyglądają na zdjęciach uśmiechnięte panny młode, które wiedzą, że nie muszą niczym się matrwić bo otaczają się tymi, z którymi chcą spędzić te ważne dla nich chwile.

RÓB WSZYSTKO ZGODNIE Z GŁOSEM WŁASNEGO SERCA!

Włącz dobrą muzykę! : )
To na prawdę działa i nastraja wszystkich bardzo, bardzo pozytywnie. Zapominamy o płynącym czasie, jesteśmy tu i teraz! Doświadczamy! 🙂
Jeśli wszystkie detale (buty, biżuterię, kwiaty, ozdoby) przygotujesz dzień wcześniej, to w dniu ślubu będziemy mieli więcej czasu na zrobienie ładnych portretów 🙂 Przygotuj te rzeczy w miejscu przygotowań.
Pomyśl również o tzn „torebce SOS” z nićmi, agrafkami, plastrami i wszystkim przedmiotami, które mogą uratować nieoczekiwane sytuacje w czasie trwania ślubu i wesela.

Nareszcie nastał moment, kiedy jesteś już ubrana i czekasz na swojego narzeczonego, Twoje nogi niecierpliwie zaczynają przebierać, a ręce się pocić. Po prostu ekscytacja, trudno to inaczej nazwać. 

Za parę chwil, odbędzie się Wasze pierwsze spotkanie. Wielu z Was decyduje się na współczesny First Look tylko we dwoje. Część na spotkanie w formie bardziej tradycyjnej dla danego regiony Polski (mamy na myśli wykupiny, przygrywki kapieli ludowej itp.).  Jeszcze inni po raz pierwszy zobaczą się dopiero tuż przed ceremonią. Zdecydujcie jak czujecie. Lecz przede wszystkim jak czujecie WY! Dzień ślubu ma być najpiękniejszym dniem nie dla cioci, starościny, kuzynki, czy przyjaciółki, a dla WAS. Dlatego wszystkie momenty, które są dla Ciebie i Twojego przyszłego męża bardzo istotne i poruszające zorganizujcie według głosu własnego serca. A my z naszymi kadrami, wejdziemy w ten świat i postaramy się go pokazać najlepiej jak potrafimy : )

Weź głęboki oddech i do dzieła! Od tego momentu wszystkie emocje odczuwacie we dwoje, Ty oddziałujesz na swojego partnera, on na Ciebie.
Dlatego dziel się ze swoim narzeczonym każdym uśmiechem,
każdą niepewnością i każdym wzruszeniem. 

NIE BÓJ SIĘ UZEWNĘTRZNIĆ SWOICH EMOCJI!
W TYM DNIU SĄ ONE WRĘCZ OCZEKIWANE! : ) : )

ZAMKNIJ